Зниження ваги і не тільки: зміни, які відбудуться з тілом, якщо відмовитися від хліба

Кожен день люди все менше споживають хліба, і з цієї причини виробники пшениці та хлібопекарні вирішили об’єднатися, щоб стимулювати його споживання. Але чи це дійсно необхідно?

Незважаючи на панічні повідомлення про нестачу хліба в раціоні, незалежні дослідження показують, що:

 • Іспанія зловживає виготовлених промисловим способом хлібом і, отже, рафінованими вуглеводами.
 • Зернові, особливо рафіновані і оброблені, являють собою продукти, марні з точки зору харчової цінності в порівнянні з м’ясом, рибою або овочами. Виняток становить лише овес.
 • В той же час вони дуже калорійні і, як правило, у поєднанні з сіллю або цукром роблять хліб одним з найгірших продуктів харчування, особливо якщо говорити про виробництво в промислових пекарнях.

Не всі однакові хліба

Людина споживав хліб і крупи протягом століть, але наші проблеми зі здоров’ям почали посилюватися з 1960-х років, коли були розпочаті процеси рафінування, щоб максимізувати виробництво.

Тому, коли ми говоримо про те, що ми повинні припинити їсти хліб, ми маємо на увазі промислово вироблену пшеничне випічку. Інші види хліба, такі як справжній цільний, приготований з цієї муки грубого помелу, а не з додаванням висівок або закваски і паростків, не викликають цієї проблеми, якщо їх вживати в помірних кількостях.

“Ягоди – в холодильнику, огірки і банани – на столі”: де зберігати овочі і фрукти
Затишний дачний будиночок із звичайної побутівки менше ніж за півмільйона рублів
Чоловік засудженої до в’язниці жінки заявив, що вона зникла. Поліція не повірила

Коротше кажучи, справа не в тому, щоб виключити з раціону хліб або злаки, а в тому, щоб їсти якісні продукти. Якщо встановлювати паралель, це те ж саме, що є приготований власноруч коричневий рис, а не рисові пластівці для сніданку, покриті цукром.

Негативний вплив промислового хліба на здоров’я

 • Він негативно впливає на регуляцію інсуліну і гормонів ситості.
 • Провокує запальні захворювання. Він впливає на цитокіни, пептиди, які регулюють запальні процеси в організмі.
 • Викликає пошкодження кишечника. Зернові в цілому і сучасна пшениця зокрема впливають на правильне засвоєння поживних речовин у кишечнику.
 • Викликає звикання. Глютен – білок злакових – розпадається в шлунку на суміш опіоїдних поліпептидів – экзорфинов, що робить його викликає звикання їжею.
 • Зайва вага. Згідно з численними дослідженнями, регулярне споживання білого хліба безпосередньо пов’язано з надлишком жиру в черевній порожнині і підвищеним ризиком надмірної ваги або ожиріння. Інше дослідження підкреслює, що глютен також сприяє збільшенню ваги, а виключення його з раціону запобігає його.

А якщо відмовитися?

 • Ви швидко худнете. Виняток білого хліба з раціону означатиме значну втрату калорій, і не тільки це, також стабілізуються цитокіни, дозволяючи нашій фігурі “здутися” і втратити обсяг.
 • Ваша тяга зменшується. Як ми вже говорили, білий хліб і рафіновані пластівці створюють залежність, і тому ми відчуваємо потяг до їжі і закусок між прийомами їжі.
 • Ви будете почувати себе здоровішими і позитивніше, але не відразу. Вуглеводи і цукру є кращим паливом нашого мозку, але не самим здоровим, тому вони не рекомендуються. Це як легкий наркотик, і тому організм просить його і просить постійно. При відмові від них виникає невеликий синдром відміни, при якому ви будете почувати себе слабкіше, більш незграбним, сонливим і дратівливим. Не впадайте у відчай, давайте організму овочі та свіжі фрукти, якісні білки і воду. Через кілька днів ви відновите всю втрачену енергію.
 • Ризик серцево-судинних захворювань і діабету знижується завдяки більшій стабільності і регуляризації інсуліну, меншого надходження солі і цукру, а також зменшенню жирових відкладень.

Запам’ятайте

Якщо ви час від часу їсте хліб, нічого страшного не відбувається, їжте той, який вам подобається найбільше. Тим не менш, якщо це часта їжа у вашому раціоні, для вашого ж здоров’я ви повинні бути більш розбірливими і вибирати найбільш якісні хлібобулочні вироби.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *