Життя дуже проста! Чому ми постійно її ускладнюємо?

Приголомшливий виступ жителя Таїланду Джона Джандая (Jon Jandai) на конференції TEDx. Джон говорить тільки про одне: життя проста, а ми самі її постійно ускладнюємо.

Джон жив у маленькій тайської селі і був щасливий: маса вільного часу, фестивалі щотижня, скромна, але поживна їжа. Всі жили у своїх будинках і їли те, що вирощували самі.

Потім у селі з’явився телевізор, і люди стали дивитися передачі, які транслювалися з Бангкока. Джон відчув себе нещасним: йому захотілося більшого. Він відправився в Бангкок і багато там працював. Дозволити собі він не міг нічого, крім рису, локшини і пад тая по вихідним. Він спав у кімнатці з кількома людьми і був по-справжньому нещасний.

В голові Джона зародилися сумніви: чому люди працюють 30 років, щоб мати будинок? Чому вони повинні працювати так, що не залишається часу зрозуміти себе і вирішити, чи щасливий ти чи ні?

Джон повернувся в село і став жити там. Він зміг побудувати будинок за три місяці, і у нього залишилося 29 років і 9 місяців на те, щоб просто лежати і читати книги.

Він побудував ще кілька будинків і тепер міг вибирати, в якому йому жити сьогодні. Його друг, який добре вчився в школі, тепер юрист. Він 30 років працює в Бангкоку, щоб оплатити свій будинок. У нашого ж героя їх вже кілька.

Так чому нам так важко жити, якщо все так просто?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *