Замовте слово про Automator

Було б дивно, якби на MacRadar не з’явилося статті про одну з найбільш корисною програмою в Mac OS X — Automator. І щоб виправити становище, ми публікуємо вступний огляд для світчер і новачків про неї.

Automator був розроблений для Mac OS X для автоматизації рутинних процесів (чт. дій) і це він Ваш головний помічник в Mac OS X, тому важливо навчитися з ним працювати.

Automator AppleScript використовує і Cocoa, але користувачу немає потреби бути знайомим з цими мовами програмування. За допомогою графічного інтерфейсу Ви створюєте ланцюжок дій методом drag’n’drop, перетягуючи з бібліотеки можливі дії в спеціальне вікно. Потім зберігаєте цей ланцюжок в якості якогось процесу.

Такі ланцюжка дій називаються Workflow. Workflow можна зберегти як спеціальний файл для використання його в подальшому, можна зберегти як сервіс для друку, як програму або як опцію контекстного меню.

І надалі можете використовувати цю рутину більшості програм, включаючи Finder, Safari, Mail, Pixelmator (чт. наш огляд) та іншої 3rd party софт.

На MacRadar ми ще торкнемося в майбутньому тему Automator’а й покажемо можливі приклади його застосування, створення корисних workflow. А зараз рекомендуємо Вам ознайомитися з наступними посиланнями:

  • Визначення Automator на Wikipedia
  • Безліч готових workflow Downloads на сайті Apple.
  • Секрети Automator — хороша стаття для ознайомлення з прикладами (російською)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *