Діти дошкільного та молодшого шкільного віку — це весело, цікаво, весело, шумно, але іноді і втомлює, особливо якщо вони близькі за віком. Для того щоб отримати хоча б невелику перепочинок, необхідно чим їх зайняти. Хороший варіант для цього — настільний футбол. Однак покупні можуть виявитися занадто великими і дорогими, тому є альтернатива.
Настільний футбол своїми руками
Насправді, нічого складного в його виготовленні немає, та й вартість вийде невелика. Головне, знайти все необхідне. При цьому ця гра буде не на один раз, так як дітям вона напевно сподобається.
Матеріали
- Коробка. Вона може бути будь-який, головне, щоб стінки її були зроблені з щільного картону. Чим міцніше матеріал, тим довше прослужить іграшка.
- Дерев’яні палички. Краще використовувати круглі дерев’яні дюбелі діаметром 10 мм. Довжина паличок повинна бути на 10-15 см більше ширини коробки.
- Дерев’яні прищіпки. Кількість залежить від розмірів коробки. В даному випадку — 10 шт.
- Клей. Можна використовувати клейовий пістолет столярний або ПВА.
- Канцелярський ніж.
- М’яч для пінг-понгу.
- Обгортковий папір.
- Фарба.
- Лінійка.
Виготовлення
Найкращий варіант підключити до процесу дітей. Так не тільки буде можливість зайняти їх, але і ставитися до речі, яку зробили самі, вони будуть набагато акуратніше:
- На коробку зверху покласти палички з гравцями-прищіпками. Розмітити відстань між ними, визначити кількість футболістів.
- Перевернути коробку на бік, визначити висоту розташування отворів для паличок. При цьому нижній край прищіпок повинен знаходитися на висоті 1,5-2 см від дна.
- Канцелярським ножем вирізати отвори. Їх діаметр повинен бути трохи більше, ніж діаметр паличок.
- Обклеїти коробку зовні обгортковим папером. Всередині за бажанням її можна розфарбувати фарбою, зробивши імітацію поля.
- Вирізати отвори на торцях — ворота. Висота воріт повинна бути трохи більше розміру кульки, ширина залежить від віку дитини. Чим молодші діти, тим ширше ворота.
- Пофарбувати в 2 різних кольори прищіпки і палички.
- Зібрати конструкцію. Прищіпки приклеїти на свої місця.
Настільний футбол готовий. Єдиний недолік в даному випадку — це матеріал коробки. Все ж картон — не самий довговічний матеріал. Найбільш слабкі місця — це отвори для важелів управління, та зміцнити їх дуже складно. Тому можна розглядати таку гру як пробний варіант. Якщо вона буде активно використовуватися, тоді є сенс задуматися над виготовленням такої ж гри, але вже з фанери або ж покупки футболу більшого розміру.