Як прибрати автоматичне включення Gatekeeper в OS X El Capitan

В OS X El Capitan у функції Gatekeeper, яку досвідчені користувачі воліють відразу ж відключати, з’явилася опція автовключення через 30 днів. Однак це подразнюючу непорозуміння досить легко виправити.

Нагадаємо, що Gatekeeper — це той самий механізм безпеки, діалогове вікно якого ви бачите всякий раз при спробі встановити додаток не з Mac App Store. Він з’явився ще в OS X Lion і перешкоджає встановленню шкідливого ПЗ і програм з ненадійних джерел.

Одним з нововведень OS X El Capitan стало автоматичне повторне включення Gatekeeper (Auto Rearm) через 30 днів після його відключення. Це має підвищити безпеку, але на ділі ж тільки дратує.

Як прибрати автоматичне включення Gatekeeper в OS X El Capitan

На щастя, є одна команда, яка допоможе від цього позбутися. Просто скопіюйте код нижче, вставте у вікно терміналу, і нав’язливий Gatekeeper вас більше не потурбує.

sudo defaults write /Library/Preferences/com.apple.security GKAutoRearm -bool NO

Також за традицією наводимо команду, яка поверне всі налаштування назад. Вона відрізняється від попередньої лише одним ключем:

sudo defaults write /Library/Preferences/com.apple.security GKAutoRearm -bool YES

Кому можна порекомендувати використовувати цей трюк? Мабуть, тільки досвідченим користувачам: інші можуть навіть не помітити незручностей, які доставляє «поумневший» Gatekeeper.

Теоретично вимкнення Auto Rearm (і Gatekeeper взагалі) небезпечно: на ваш Mac може потрапити шкідливе ПО. Тому ви повинні усвідомлювати можливі наслідки. Якщо сумніваєтеся, то краще відключити Gatekeeper перед установкою програми не з Mac App Store, а потім включити його знову.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *