Як правильно: всередину або в глиб

Різницю допомагає зрозуміти контекст. Але далеко не завжди.

Розрізнити прислівник вглиб і іменник з прийменником в глиб часто буває непросто Повний академічний довідник під редакцією Лопатіна «Правила російської орфографії та пунктуації» . Як і в багатьох інших випадках, тут велику роль відіграє контекст.

Якщо від присудка можна задати питання обставини до цього слова, то перед нами прислівник з просторовим чи часовим значенням, яке пишеться разом. Наприклад: Поширитися (як?) вглиб і вшир. Проблему не вирішили, а загнали (куди?) вглиб.

Інший випадок — це поєднання прийменника та іменника, керуючого іншим іменником. Наприклад: пірнути в глиб моря, вникати в глиб проблеми. Як правило, між ними можна вставити залежне слово: пірнути в морську глибінь, вникати в саму глиб проблеми.

При цьому іноді слово вглиб виступає в ролі прийменника. Але оскільки в сучасній російській мові цей привід поки знаходиться Грамота.ру. Питання № 281816 в стадії формування і різницю між ним і поєднанням іменника з прийменником в глиб вловити важко, то можливо варіативна написання: зануритися вглиб (в глиб) океану, зайти всередину (в глиб) лісу. У таких випадках ви можете вирішити, писати разом або окремо, в залежності від розуміння тексту.

Підписуйтесь на безкоштовний курс письменницької майстерності від редакторів а «Ініціал» та однойменний Telegram‑канал, щоб стати грамотніше і створювати гарні тексти.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *