Як перевірити, чи доживете ви до 80 років: японські вчені розкрили результати багаторічного дослідження

Довголіття для жителів Японії явище більш поширене, ніж в інших країнах. І все ж питання тривалості життя займає людські уми вже давно і на сході, і на заході. Звичайно, важливим чинником у феномен довголіття є здоров’я людини. Як же зрозуміти до скількох років будеш жити?

80 або 60 років?

Вже більше двох десятиліть геронтологи з Японії ведуть дослідження в області визначення тривалості життя людей. Почалося воно в 1997 році, а результатами вчені поділилися нещодавно на конференції в Москві. За основу був узятий показник швидкості ходьби людини. Завдяки дослідженням, було встановлено, що якщо в 70 років чоловік або жінка пересувається 1,5 метра в секунду, то це буквально стовідсотково гарантує дожиття до 80-річного віку, а якщо не більше 50 сантиметрів, то така ймовірність значно зменшується. В останньому випадку проробити шлях ще в 10 років знижується у людини до 15-35 відсотків, при цьому у сильної статі показник нижче, ніж у слабкого.

Недарма кажуть: “Рух – життя”. Чим активніше людина в 60 років, тим вище швидкість пересування в 70 і міцнішим здоров’я. Звичайно, є винятки з цього правила. Але зараз мова йде не про це.

Висновок напрошується сам собою: щоб дожити до 80 років, потрібно хоча б просто здійснювати піші прогулянки на свіжому повітрі.

Здоров’я вам і радості!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *