Як отримати м’ясо і шкіру без вбивства тварин

Населення Землі росте, і через 10 років нам буде потрібно набагато більше м’яса і продуктів тваринного походження, ніж зараз. Але тваринництво — це величезні витрати питної води, забруднення ґрунту, виділення парникових газів і багато інших не дуже приємних проблем. Тому вирощувати тварин таким способом і в таких кількостях скоро стане не дуже вигідно.

Чи є вихід? Його пропонує Андрас Форгакс, тканинний інженер, заснував компанію, яка займається биофабрикацией — вирощує органи і частини тіла. Виявляється, вчені вже давно вирощує деякі частини тіла (вуха, шкіру, кровоносні судини, кістки), які потім цілком вдало імплантуються пацієнтам. Так чому б не зробити те ж саме з м’ясом і шкірою?

При цьому ви не будете обмежені розміром корови, ви зможете відразу ж задати необхідні параметри, наприклад, для шкіряного сидіння або кошик. Це буде ідеально гладка шкіра без пошкоджень. Ви навіть зможете задати певний візерунок. Ви програмуєте клітини, взяті у щасливою корови, яка і далі буде продовжувати пастися на галявині, і отримуєте продукт з відповідними характеристиками.

Це ідеальне втілення приказки «І вовки ситі, і вівці цілі» 😉

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *