Вчені вивели точну формулу для перекладу віку собак на людські року

Та ні, для людини це не 7 років для собаки.

Команда вчених з Каліфорнійського університету задалася питанням, яке приходить в голову кожному власнику собак: як з’ясувати, скільки тварині років у перекладі на людські роки? Після масштабного дослідження їм вдалося вивести найточнішу і науково обґрунтовану формулу.

Вчені порівнювали процес метилування ДНК собак і людей з віком. Для цього провели спеціальні аналізи крові 320 людей у віці від 1 до 103 років, а також 104 лабрадорів ретвиверов. Порівняння даних по ключовим точкам фізіологічного розвитку дозволило виявити нелінійне співвідношення віку. У математичної записи це виглядає так:

людський вік = ln(вік собаки)*16 + 31

Значення ln — натурального логарифма числа — можна дізнатися з допомогою інженерного калькулятора (такий режим є навіть у калькуляторі iPhone). Або просто вбити в Google «натуральний логарифм (число)» — відповідь буде першим же результатом.

Згідно цій формулі, 7-тижневому цуценяті у людському вимірі «відповідає» 9-місячна дитина. Але пубертат та статеве дозрівання у собак проходить значно швидше, і формула це теж відображає: однорічної собаці 31 рік за людськими мірками!

Формула розрахована для собак з середньою тривалістю життя 16 років, тому результат не буде точною для всіх порід. Тим не менш, це все одно більш наближене до реальності, ніж традиційне «помножте на вік 7».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *