Varenyky — новий вірус, який записує ваш екран при перегляді порно

Спасибі, що хоч до веб-камері не підключається.

Антивірусна компанія ESET повідомила про виявлення нового шкідливого ПЗ під назвою Varenyky. Цей вірус може застосовуватися для крадіжки логінів і паролів, відправки спаму і, що найцікавіше, для запису екрану користувачів під час перегляду порно.

На комп’ютери Varenyky проникає через пошту — користувач отримує лист з вкладенням у вигляді підробленого рахунку.

Varenyky — новий вірус, який записує ваш екран при перегляді порно

Одного кліка достатньо, щоб вірус запустив Tor для анонімного контакту з З&C-сервером. Після цього він шукає в запущених програм і відкритих вікнах пов’язаний з порно контент. Виявивши шукане, Varenyky активує запис екрану і потім відправляє відео на сервер зловмисників.

Вперше вірус був помічений у травні 2019 року. Він був націлений на клієнтів французького інтернет-провайдера Orange SA. Однак, як відзначають експерти ESET, Varenyky може бути використаний де завгодно.

«На нашу думку, цей спам-бот знаходиться в стадії інтенсивної розробки, оскільки з моменту першого виявлення він істотно змінився. Як і завжди, ми рекомендуємо користувачам бути акуратніше при відкритті вкладень з невідомих джерел, а також подбати про оновлення системного та антивірусного ПЗ».

Алексіс Доре-Жонка, провідний дослідник ESET

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *