Вірус на тлі вірусу: чому не варто завантажувати трекери COVID-19 на комп’ютер

Краще обійтися перевіреними сайтами.

Враховуючи загальну стурбованість коронавірусом, багато людей хочуть отримувати оперативну інформацію про стан в світі і окремих країнах. Проте хакери вже почали використовувати хвилювання людей у своїх цілях.

Згідно з дослідженням від експертів з кібербезпеки Reason Security, деякі карти поширення COVID-19 заражені вірусом AZORult. З його допомогою зловмисник може витягнути з вашого браузера історію перегляду, ідентифікаційні дані соцмереж, отримати доступ до гаманців кріптовалюти і навіть віддалений доступ до всього пристрою.

Одним з найпопулярніших подібних додатків стало Corona Virus Map для Windows. Воно імітує офіційну карту поширення захворювання від університету Джона Хопкінса. Якщо ви встановлювали його, рекомендуємо негайно видалити програму і запустити повну перевірку комп’ютера на віруси.

Раніше ми вже розповідали про перевіреному сайті і онлайн-карті для відстеження ситуації. Використовуйте ці ресурси, якщо вам це необхідно, але уникайте завантаження подібного ПЗ на комп’ютер, смартфон і іншу техніку.

Вірус на тлі вірусу: чому не варто завантажувати трекери COVID-19 на комп’ютер

Коронавірус. Число тих, що заразилися:
14 802 552

в світі

777 486

в Росії

Дивитися карту

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *