Відомий російський телелікар Олександр М’ясників назвав 6 найбільш поширених причин набору ваги

Олександр М’ясників – російський лікар, якого більше знають як популярного телеведучого серії передач про здоров’я. В них він розповідає, як вести здоровий спосіб життя і як лікувати вже діагностовані захворювання.

Лікар-кардіолог

Щодо своєї професійної спеціалізації він лікар-кардіолог. У нього за плечима – велика практика і величезний досвід роботи за кордоном.

На цей раз він торкнувся дуже наболілу для багатьох тему про те, як не набирати зайву вагу. А якщо він вже є, тоді як схуднути без шкоди для здоров’я.

До основних причин неконтрольованого ваги він відносить: відсутність сну, шкідливу звичку постійно перекушувати і, власне, генетичні особливості людини. А тепер зупинимося докладніше на кожній з цих проблем.

Конкретно про причини

  1. Слабкість і неможливість відмовити собі в тому, щоб з’їсти що-небудь смачненьке і побільше, – це найпоширеніша причина зайвої ваги. Раніше людей з ожирінням зустрічалося зовсім небагато, але зараз спостерігається тенденція до збільшення ваги. І вихід лікар М’ясників бачить лише один – міняти звички, пов’язані з надмірним вживанням їжі.
  2. Генетична схильність – досить складний чинник, який грає свою згубну роль в 20 % випадків. Процес схуднення можливий, однак треба буде докласти чималих зусиль.
  3. Медикаменти, виявляється, до набору ваги мають пряме відношення. Це і антидепресанти, і антипсихотики, і гормони, і препарати від діабету, і протизаплідні, і кошти від алергії. Все це сприяє швидкому набору зайвої ваги.
  4. Недосипання теж може стати провокатором зайвих кілограмів. Коли людина не відводить потрібний час для сну, тоді в цей час починає відбуватися якийсь збій в гормональній системі і вага починає скакати.
  5. Гіпофункція щитовидної залози – це теж дуже часто зустрічається фактор, що впливає на вагу. При нестачі гормонів щитовидної залози з’являється зайвий жир на боках, випадає волосся, шкіра стає тьмяною.
  6. Стан мікробіома кишечника, за словами лікаря М’ясникова, – теж дуже важливий фактор. Це відбувається від того, що в дитячому віці, наприклад, чоловік брав велику кількість антибіотиків.

Висновок

Звідси випливає висновок, що сучасній людині, на відміну від давньої людини, який здобував собі їжу, прикладаючи до цього величезні зусилля, необхідно ретельно продумувати свій раціон харчування і більше часу приділяти фізичному навантаженні. Так як низька фізична активність і переїдання призводять до неприємних наслідків, пов’язаних з ожирінням, а це трамплін до серйозних захворювань.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *