Унікальні споруди індійських племен: мости з коренів дерев (фото)

У низині пагорбів Хасі і Джанта в Індії тече велика безліч гірських струмків і річок. Теплий клімат у низинах цих пагорбів утворює високу вологість, і тому це місце є самим сирим у світі. Пагорби Хасі і Джанта усипані великою кількістю каучукового дерева Ficus Elastic. Ці дерева мають велику кількість масивних коренів, які виростають з стовбура дерева вище рівня землі. Для цих дерев коріння є міцною опорою і підтримують масивний стовбур.

Особливість створення живих мостів

Стародавнє індійське плем’я воїнів у Мегалах Хасі помітили могутність коренів каучукових дерев і перетворили їх на живі споруди, проклавши через річки. Селяни вирізали колоди з стовбурів індійського ліщини і встановлювали їх, прокладаючи через річку і обвиваючи їх корінням еластичного фікуса. Коріння доростають до іншого берега річки і собою зміцнюють міст. Створення живих мостів займає більше 15 років. Корені розростаються далі і стають міцнішими. Багато з таких мостів живуть вже майже 500 років. Досі місцеві жителі ходять по живим споруд, що є відмінним прикладом співіснування людини та живої природи.

Денніс П. Райт досліджував вже безліч таких мостів. Він так зацікавлений ними, що навіть організовував тури в Індію, щоб показати справжню красу «живих мостів».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *