У Польщі створили світну доріжку для велосипедистів, це виглядає фантастично

Кілька років тому подібна ідея з’являлася в головах нідерландських розробників. Тепер їхній досвід перейняв центр матеріалознавства в Польщі, який розташований в місті Лидзбарк-Варминьски. У Голландії велосипедистам сподобалося таке нововведення, яке значно спростило їх переміщення по місту. А що скажуть польські спортсмени?

Підживлюється енергією вдень, світиться вночі

Робота по спорудженню подсвечивающихся доріжок ведеться вже кілька років. Спочатку фахівці в лабораторних умовах вивчали властивості багатьох матеріалів, також вченим хотілося визначитися з кольором, який позитивно позначився б на сприйнятті людини в нічний час доби. Це дозволило б домогтися максимальної безпеки.

У підсумку зупинилися на матеріалі, який має дрібнозернисту структуру і виконаний на основі неорганічного люмінофора. У денний час доби він поглинає сонячне світло, а в нічний його виділяє. Речовина володіє приємним синім відтінком, який не ріже око.

За словами фахівців, якщо люмінофор буде протягом години поглинати сонячне світло, то виділяти його може протягом восьми. Матеріал може зберігати таку властивість впродовж 20 років. Зараз в якості експерименту їм поки покритий 100-метрова ділянка велодоріжки в Лідзбарке. Однак у майбутньому планується поступово оснастити й інші шляхи.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *