Таємниця експозиції: чому люди на старих фотографіях майже ніколи не посміхаються

Ви коли-небудь замислювалися, чому люди майже не посміхаються на старих фотографіях? Чому всі фото того часу виходили дуже офіційними і строгими, ніби у людей зовсім відсутні які-небудь емоції?

Тепер ми знаємо відповідь

Я завжди думала, що причина полягає в тому, що було б важко тримати усмішку для тривалих експозицій, які, як я припускала, потрібні старим камерам.

Ні, виявляється, це не так. Ось вирізка з завжди інформативного Смітсонівського журналу:

…Експозиція з перших днів комерційної фотографії тривала всього від 5 до 15 секунд. Справжня причина в тому, що в середині 19-го століття фотографія була настільки дорогий і незвичайною, що люди знали, що ця фотографія може бути єдиною, яку вони коли-небудь робили. Замість того, щоб посміхнутися, вони часто воліють виглядати задумливими і серйозними, переходячи від більш формальних конвенцій намальованою портретного живопису, пояснює Енн Шумард, старший куратор фотографій в Національній портретній галереї.

За словами Шумарда, неформальні знімки усміхнених людей стали поширюватися засновником Eastman-Kodak Джорджем Істманом тільки після винаходу у 1888 році портативної камери масового ринку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *