Історія села Бобрівка: «Маленька Латвія» в Сибіру, де балтійські традиції зберігаються більше 100 років

В кінці 19-го століття кілька латиських сімей переїхали за 3 000 кілометрів на схід, прийнявши дар вільні землі і підйомні гроші в рамках столипінської реформи. Хоча з тих пір пройшло багато років, маленьке село Бобрівка (Омська область, Росія), як і раніше, гордо іменується “Маленької Латвією у тайзі”. Національні традиції підтримуються там вже більше століття.

Маленька Латвія в Сибіру

Вся село складається з однієї вулиці, вздовж якої стоять 50 господарств. На перший погляд – нічого примітного, звичайне явище для Росії. Тим не менш, це саме велике поселення латишів на території нашої країни.

У Бобровке все дуже автентичне: вбрання, предмети інтер’єру, кухня. В селі працює єдиний у Росії етнографічний музей Латвії і клуб національної культури. Всі будинки в селі дерев’яні, побудовані в латиською стилі. Гостей тут зустрічають національними піснями та гуляннями.

Розмовляють в селі в основному на латиською мовою, хоча російська, безумовно, всі знають.

Не пропускають тут і національні свята Латвії. Влітку на Ліго, в ніч з 23 на 24 червня, розводять багаття, плетуть вінки з квітів і гілок дуба, а також співають пісні. На католицьке Різдво пригощають приїжджих пипаркукасом (різдвяним печивом) і пропонують зробити іграшку своїми руками.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *