Список справ, як усунути його недоліки

Ви, напевно, здогадуєтеся, що мало що може зрівнятися з загальної ефективності з звичайним списком справ, записаним від руки або електронним – це не важливо. Важливо, що ускладнення схеми найчастіше призводить до небажання її використовувати. А список простий. Але це породжує проблеми, деякі з яких ми сьогодні обговоримо.

Список справ, як усунути його недоліки

Перша проблема: Список такий довгий, це вганяє в зневіру.

Не дивно злякатися довгого списку, особливо якщо впевненість у собі щось підірвана. Він нагадує про те, що ти недосконалий і не дає жодного натяку про те, за що братися в першу чергу. Але справу можна поправити хорошою організацією.

  • Скільки з завдань вам дійсно потрібно зробити зараз, а скільки взагалі потрібно зробити? Розділіть список справ, які потрібно зробити сьогодні, на цьому тижні, в цьому місяці і всі інші, які в принципі непогано було б зробити.Тепер зосередьтеся на день сьогоднішній і забудьте про майбутнє. Все вийде.
  • Напевно, ваш список переповнений тим, що робити зовсім необов’язково. Перегляньте його уважно і викресліть все, що не принесе вам користі.

Друга проблема: Написати легко, а хто буде робити?

Вносячи пункти в список, не забудьте, що це список завдань, тобто дій. Не вносьте туди те, що вам через день буде незрозуміло, визначайте саме дія, яку потрібно зробити.

  • Для перевірки завжди думайте про те, яке фізичне дію потрібно буде зробити по відношенню до кожного з пунктів, і запишіть саме це дія. Наприклад, «Влаштувати ІН Вані» — погана завдання, її не можна виконати безпосередньо. Подумайте, з чого тут можна почати? Наприклад, «Зв’язатися зі всіма родичами і друзями Вані».

Третя проблема: Я ніколи не закінчу цей список!

Якщо кінець робочого дня вас не застає в барі з друзями, а перед листком (монітором), на якому залишилася невычеркнутой половина списку на сьогодні, вам не варто відразу ж звинувачувати себе у всьому і засмучуватися.

  • Якщо ваш список просто занадто довгий – згадайте про першу проблему.
  • Якщо завдання не можна зробити відразу, тому що вони розпливчасті – згадайте другу.
  • Якщо ж терміни підтискають, а ніяких сил не залишилося, значить ви просто втратили довіру до себе самого. Спробуйте перебудувати свою роботу так, щоб у вашому списку на завтра були завдання, які ви точно зможете виконати, але пам’ятайте, що вносячи завдання у списку, ви даєте обіцянку її зробити – не порушуйте його. Поступово, ви відновите впевненість у своїх силах і навчитеся краще планувати свою завантаження.
Common To-Do List Problems And How To Fix Them [ James ]

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *