“Спиридонов поворот”: 25 грудня – особливий день. Після нього наші пращури погоду дізнавалися на весь майбутній рік: помилка неможлива

25 грудня у народі святкується День святого Спиридона, який нерідко іменують “Спірідоновим поворотом”. Саме в цей період наші предки займалися розгадуванням секретів природи та погоди – вони починали спостерігати за метеорологічними явищами в кожен наступний день після 25 грудня. Вважалося, що погода 26 січня символізує січневу, 27 – лютневу, 28 – березневу і так далі. Подейкують, що в цих прогнозах ніхто не помилявся.

Які ще прикмети 25 грудня пов’язані з погодою на майбутній рік

Наші предки знали про те, що похмурий ранок 25 грудня обіцяє ранню весну. також багато з надією очікували зміни вітру протягом дня, адже всі знали про те, що дане явище гарантує хороший урожай літом і осінню (особливо це стосувалося гречки).

У давні часи 25 грудня особливо пильно люди спостерігали за кущами ялівцю: якщо його гілки були пригнутыми, то це означало швидкий прихід хуртовини.

По погоді в День Спиридона слов’яни могли з точністю визначити те, якою буде майбутня зима. Багато з нетерпінням чекали появи сонця на небосхилі після обіду – це, згідно приймете, вказує на хорошу погоду в період Святок, а якщо небо було похмурим, то люди очікували дощі і тепло не тільки на Свята, але й на Новий рік.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *