Сидячий спосіб життя підвищує ризик передчасної смерті

Чим довше ви сидите нерухомо, тим більше ризикуєте.

До такого висновку Patterns of Осідлий Behavior and Mortality in U. S. Middle-Aged and Older Adults. прийшли дослідники з Колумбійського університету. Щоб зрозуміти зв’язок між сидячим способом життя і передчасною смертністю, вони протягом чотирьох років відстежували звички 8 000 учасників віком від 45 років і старше. Для вимірювання часу, який вони проводили сидячи, учасники носили закріплені на стегні акселерометри.

Виявилося, що в середньому з 16-годинного дня вони проводили сидячи 12 годин. «А з віком, коли фізіологічні та психічні функції організму погіршуються, ми сидимо все більше і більше, — каже кардіолог Кіт Діаз (Keith Diaz), провідний автор дослідження. — Це тільки збільшує ризик смерті. При цьому ні вік, ні стать, ні вага, ні заняття спортом не впливають на результат».

Для тих, хто сидить в день більше 13 годин, ризик передчасної смерті збільшується в два рази.

Тим не менше вчені проводять відмінність між двома показниками: загальним денним часом, проведеним сидячи, і безперервним періодом нерухомості. Якщо сидіти нерухомо не довше 30 хвилин, ризик ранньої смерті знижується на 55%.

Тому Діаз радить робити перерви кожні півгодини, які ви просиділи на місці. Вставайте і протягом п’яти хвилин рухайтеся або ходите швидким кроком.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *