Роботи з реконструкції собору Нотр-Дам припинені із-за високого ризику отруєння свинцем

15 квітня 2019 року в Нотр-Дамі сталася масштабна пожежа. Був зруйнований шпиль. Каркас будівлі був покритий 250 тоннами свинцевих пластин. З-за високої температури речовина розплавилося і стало випаровувати шкідливі сполуки.

Реконструкція зупинена

Після пожежі адміністрація міста не уявляла масштаб проблеми, що виникла через випари свинцю.

Місцеве об’єднання охорони здоров’я перевірило дітей, які ходять в школу біля собору. З 162 учнів у 1 дитини спостерігаються симптоми отруєння, а у 16 – підозра на інтоксикацію.

Звернемо вашу увагу, що місцеві жителі просили покрити конструкцію собору захисною оболонкою. Це дозволило б уникнути впливу свинцю. Але запит був відхилений, так як роботи зі спорудження саркофага дуже масштабні.

Зараз проводяться дії, спрямовані на ліквідацію шкідливих речовин з повітря. Будівельники та робітники носять захисний одяг. Це дозволяє уникнути впливу свинцю. Всі вулиці обприскуються спеціальної водою. До її складу входять хімічні речовини. Вони здатні поглинути свинець. Влада сподіваються, що норма шкідливих речовин в повітрі знизиться до нормальної позначки до моменту початку шкільного сезону.

Роботи з відновлення собору були заморожені лише до 19 серпня.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *