Рада від Лео Бабауты: не треба писати довгі листи!


(c) photo

Дивно, але багато, дуже багато, незважаючи на загальну зайнятість, продовжують писати дуже довгі електронні листи! Не треба цього робити. Ніколи.

Я вже писав раніше про те, що «вбив» свій електронний ящик. Зізнаюся, що це правда лише на 90%. Я до сих пір використовую e-mail, але тільки для спілкування з тими, з ким я співпрацюю (партнери, дизайнери, друкарня і т. д.). Ще я реагую на листи замовників (повернення, проблеми).

Для зворотного зв’язку з читачами і коментарів я використовую Twitter для спілкування з родиною (якщо вони далеко) — Facebook (я не заводжу там мільйон “друзів”, і в контактах у мене тільки сім’я і рідні).

Перерахую по пунктах, чому довгі листи не мають права на життя.

  • Їх ніколи читати. У мене немає часу на читання ваших шедеврів, і посилаючи мені довгого листа, ви як би говорите, що воно важливіше, ніж все інше, що я повинен читати.
  • Поважайте мій час. Ви не потрудилися відредагувати листа і виділити основне, вважаючи, що це повинен зробити я, і виникає неприємне відчуття, що ваше витрачений час важливіше мого. У підсумку: я засмучений, а суть листа так і залишилася похована під купою непотрібних слів.
  • Занадто багато питань. Не треба в одному листі писати стільки запитань, щоб мені довелося витрачати половину мого цінного дня на відповіді. Задавайте не більше одного, двох.
  • Я не відповім. Якщо ви хочете, щоб я прочитав ваш лист відразу ж або, що ще гірше, щось для вас зробив, то вам не пощастило. Я, звичайно, не красуня, але мені є чим зайнятися. І до кожного листа може не дійти. Адже їх багато, не тільки ваше.

Постарайтеся обмежити лист п’ятьма пропозиціями. Я використовую цей прийом вже 4 роки і він мене не підводить. Я намагаюся писати навіть менше 5ти пропозицій. Якщо вам потрібно більше — значить ви не визначилися, що хочете сказати. Зробіть перепочинок, щоб виділити головне і дотримуйтесь цього. Розтягнули на 8? Неодмінно виріжте 3.

Якщо вам треба донести багато інформації до співрозмовника (довгий відповідь, супровідний документ), то додайте її в інтернеті, а в лист вставити лінк.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *