Так хочеться прикрасити будинок до Нового року якимись оригінальними і незвичайними деталями. Але, на жаль, ціни на готові вироби в магазинах кусаються. Так чому б не змайструвати що-небудь таке своїми руками? Потрібно всього-то змішати копійчані інгредієнти, і вийде холодний фарфор, з якого можна зробити витончені ялинкові іграшки.
Що знадобиться
Для приготування холодного фарфору вам в рівних пропорціях знадобляться такі інгредієнти:
- сода;
- картопляний або кукурудзяний крохмаль;
- холодна вода.
Як готувати
Процес приготування холодного фарфору зовсім не складний. Тим не менше, потрібно дотримуватися певну процедуру:
- З’єднайте всі інгредієнти в сотейнику і злегка перемішайте.
- Поставте сотейник на плиту, увімкніть слабкий вогонь і починайте нагрівати.
- Під час нагрівання необхідно постійно помішувати масу дерев’яною лопаткою.
- Через деякий час сода почне шипіти, а маса почне густіти і братися грудками. Не варто лякатися, це абсолютно нормально.
- Продовжуйте нагрівати і помішувати до тих пір, поки маса не стане густою і однорідною.
- Коли суміш буде легко відділятися від стінок сотейника, тобто за допомогою лопатки її вийде зібрати у грудку, можна вимкнути конфорку.
- На обробну дошку, присипану крохмалем, акуратно перекладіть гарячу масу.
- Коли заготовка трохи охолоне, присипте руки крохмалем і починайте вимішувати, як тісто. Це потрібно робити абсолютно чистими руками.
- Місити холодний фарфор потрібно приблизно 5-7 хвилин до пластичного стану.
- Готову масу необхідно розділити на невеликі порції, обмотати харчовою плівкою і відправити на зберігання в холодильник.
- При необхідності можна додати в холодний фарфор трохи харчового барвника. Можна залишити масу білою, а потім пофарбувати готовий виріб акриловими фарбами.
Як працювати з холодним фарфором
Працювати з холодним фарфором навіть простіше, ніж з пластиліном, адже він набагато еластичніші і податливі. З нього можна зробити найтонші деталі, які будуть просвічуватися. А можна зробити повноцінні фігурки або ялинкові іграшки, які за міцністю не будуть поступатися справжньому порцеляні.
Незаперечна перевага холодного фарфору полягає в тому, що він повністю застигає і стає міцним, як, наприклад, полімерна глина. Але, на відміну від останньої, саморобну масу не потрібно запікати в духовці. Вона сама висихає природним шляхом і застигає. В залежності від товщини виробу на це може піти від 3 до 5 днів.