Питання, що ламає логіку: як називають жителів кримського міста Саки (відповідь)

Нещодавно мій молодший син розповів, як він спантеличив свою вчительку російської мови, задавши їй, здавалося б, простий питання: як правильно називають жителів міста Саки. Вона, звичайно ж, дала правильну відповідь, але для цього їй знадобилося кілька хвилин, протягом яких вона кілька разів підбирала можливі варіанти.

Як називають жителів міста Саки в Криму

На радість допитливих школярів, які люблять задавати вчителям “хитромудрі” запитання, в Росії існує величезна кількість міст з непростими назвами. Щоб правильно назвати їх жителів, не образивши при цьому, інколи доводиться витратити деякий час, як це сталося у випадку з нашою вчителькою російської мови.

Що стосується конкретно жителів міста Саки, то їм можна придумати масу назв і, якщо чесно, до певного моменту я була солідарна з версією одного з колишніх президентів України, який називав їх саковчанами. Кілька разів я чула, як їх називають саксами і навіть сакийцами. Як виявилося ,все це неправильно.

Єдиний вірний варіант – сакчане (сакчанка, сакчанин). Вчителька сказала, що це єдиний правильний варіант, так як він побудований за всіма правилами російської мови: вона взяла основу слова “сак”, а потім замінила закінчення вихідного слова на суфікс “чан”. От і все.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *