П’ять рішень проблеми

Звична нам філософія вирішення завдань ґрунтується на тому, що у будь-якої проблеми існує єдино можливе і правильне вирішення. У речей навколо нас по одній назві, у людей — по одному імені. Все це провокує нас на вкрай обмежений набір принципів поведінки. Від цього треба позбуватися.

П’ять рішень проблеми

© photo

Напевно ви чули про такий філософа і психолога проблеми творчого сприйняття, як Едвард де Боно. Деякі, почувши це ім’я, згадують про знаменитої концепції шести капелюхів (ми поговоримо про неї коли-небудь іншим разом). Однак перша книга де Боно називалася простіше: «Навчитися думати за 15 днів».

У цій книзі, крім безлічі інших відмінних ідей містилася одна, головна на наш погляд:

Не припиняйте думати, поки не придумаєте п’ять рішень проблеми або завдання.

Причому п’ять — це скоріше мінімум, ніж максимум. Неважливо, що чотири з них, швидше за все, підуть «в молоко». Їх завдання — стати фоном для п’ятої ідеї, кращою і самою хорошою.

Ми мислимо не просто критично, ми мислимо відносно. Наше завдання — вибрати найкраще з наявного, а не імітувати творчу діяльність і взяти перше-ліпше.

Супутник у космос виводить кілька ступенів ракети-носія. Всі вони згорають в атмосфері, не встигнувши подивитися на Всесвіт, в яку летіли. Лише остання щабель довершує справу. Але ніхто не скаже, що декілька перших виявилися марними.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *