Невже для краси? Для чого на східцях ескалатора передбачені вертикальні канавки

Мільйони людей користуються ескалатори в метро, торгових центрах кожен день, але мало хто знає, як вони влаштовані. Давайте розберемося в цьому питанні.

Що призводить ескалатор в рух?

Принцип роботи всіх ескалаторів схожий з стрічковим конвеєром. Кожна сходинка встановлюється на бічні ланцюги і колесо, що знаходиться прямо під нею. Ланцюги замикаються зверху і знизу ескалатора і приводяться в рух двома валами, які живляться від електродвигуна.

Навіщо на сходах роблять жолобки?

Канавки на східцях ескалатора мають реальну практичну користь.

Перші моделі підйомної сходи були зроблені з дерева. Вперше ескалатор був встановлений в лондонському універмазі harrod’s 1898 році. Його застосування для підйомів пасажирів у метро теж почалося з британської столиці, де машина з рухомими сходами була встановлена на станції «Эрлс-корт» в 1911 році.

Перші дерев’яні ескалатори мали ідеально гладку поверхню до тих пір, поки це не стало виною пожежі в підземці Лондона. Причина ось у чому: накопичився між дошками сходи жир і бруд загорілися від впала сірники.

Саме після цієї події почалося виробництво жолобчастих ескалаторів. Така конструкція безпечніше, оскільки вбудована щітка може без утруднень вимести сміття, яке потрапляє на сходи.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *