Невідомі можливості Вікіпедії

Wikipedia – один з найпопулярніших джерел інформації в Інтернеті. Однак, чи використовуєте ви його в повній мірі? Завдяки вільному поширенню контенту з’явилося багато проектів, пов’язаних з енциклопедією і забезпечують доступ до інформації будь-яким зручним для користувача шляхом. Представляємо вашій увазі декілька можливостей, про які ви могли не знати.

Випадкова стаття

Це посилання може привести вас в абсолютно несподівані місця Вікіпедії. Встановіть цю посилання в якості домашньої сторінки і кожен раз дізнавайтеся щось нове при старті вашого браузера.

Дізнайтеся хто які сторінки редагує

Всі статті можуть бути відредаговані. Це можуть робити і експерти в своїй області, і дилетанти. Розробниками UCSC було створено демо Trust Coloring Tool, який показує, які зміни були внесені користувачами з репутацією, а які – ні (чим більше помаранчевого кольору в зміну, тим менше цього варто довіряти). Хоча, можливо, репутація і не ідеальний показник у даному випадку. Також рекомендуємо поглянути на WikiScanner, який, ґрунтуючись на ip, показує розташування користувача.

Пошук за допомогою мобільного телефону

У цьому допоможе wapedia – мобільна версія енциклопедії.

Невідомі можливості Вікіпедії

Зберігання енциклопедії на вашому iPod

Encyclopodia дає таку можливість власникам 1-4 покоління iPod, iPod mini і iPod Photo.

via Top 10 Wikipedia Tricks

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *