Не тільки квіти: чого тільки не знаходять бібліотекарі в книгах

Самі дивні речі, які бібліотекарі знаходять повернутих книгах – це далеко не гроші. Моя дочка розповіла про численні знахідки, які їй як бібліотечному працівникові довелося знаходити у прочитаній літературі.

Це дивно!

Можливо, я б не повірила цієї розповіді, якби його мені повідав хтось сторонній. Але в даному випадку це моя дочка. Вона здивувала мене своїми знахідками, які витягала з зданих в бібліотеку прочитаних книг. Як бібліотекар, дочка розуміє, що книгу далеко не завжди читають за столом. Швидше за все, так роблять в самих рідкісних випадках.

За читанням люди їдять і лежать у ванній. Літературу беруть з собою і на заміські пікніки. Мабуть, багато людей розуміють, що треба звертатися з друкованими виданнями бережливо. Але деякі просто не замислюються, що після них бібліотечну книгу візьмуть інші читачі.

Ви не повірите!

Ось лише деякі з речей, які вдалося отримати з книг у бібліотеках (це робила не тільки моя донька чи її колеги). Знахідки можна сформувати цілий список, в якому багато несподіваних найменувань.

Давайте розіб’ємо його за категоріями:

  • Фінанси. Мабуть, цінні речі можна використовувати як відмінні закладки. Ми говоримо про 100-доларових купюрах, кредитних картках, забутому лотерейному квитку і купоні на знижку.
  • Натуральні рослини. Книги, здається, стають місцем зберігання подарунків на згадку про природу. Бібліотекарі знайшли повернутих книгах засохлі квіти, четирехлістний конюшина, кульбаба і навіть цілі листя марихуани. Не хвилюйтеся, ніхто не був заарештований.
  • Непристойністю. Те, чим кожен займається за стінами свого будинку, може стати надбанням громадськості. Так сказати, таємне стане явним. Отже, повернутих в бібліотеку книги можуть бути тампони (на щастя, ними не користувалися), відкриті презервативи (теж, на щастя, не використані), паличка тесту на вагітність (з позитивним результатом!) і флакон з аналізами.
  • Небезпечні. Гострі предмети та книги, ймовірно, не повинні поєднуватися, і все ж бібліотекарі знайшли такі небезпечні речі, як ножиці, ножі, ніж для різання сиру і навіть маленький топірець.
  • Теоретично їстівні. Читати під час їжі – цілком природно. З цієї причини серед популярних закладок саме закуски. Мова йде про чіпсах (в основному розкришених), упаковці з-під маринаду, різноманітних видах печива, шматку пирога і навіть беконі (як приготованому, так і сиром, нарізаному смужками).
  • Дуже особисті речі. Презервативи і тампони – ще не найпотаємніші предмети, поспішу сказати, що є інші предмети, більш індивідуальні. Бібліотекарям вдалося отримати з книг листи справжніх любовних листів, записку про «зіпсованої карму», заяву для відвідування в’язниці, заява про розлучення і навіть непристойні фотографії, які зовсім не повинні потрапляти в руки стороннім людям.

Бережіть книги!

Ось такі дивовижні предмети знаходять бібліотечні працівники. Можливо, деяким читачам пора подбати про вибір більш традиційної закладки? Адже бібліотечні книги розраховані для використання багатьма людьми!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *