Не дала дочки цукерку, і та сказала, що я погана мама. Мені вдалося виховати її однією короткою фразою

В один момент я зрозуміла, що моя дочка росте справжнім маніпулятором. Вся справа в тому, що вона дуже любить говорити мені про те, що я – погана мама, якщо бажання не задовольняються. Ось, наприклад, хоче вона цукерку, а я до прийому їжі не даю їй солодке – вона тут же каже, що я погана мама, адже забороняю їй з’їсти бажане. Щоб виправити ситуацію, я, звичайно ж, віддаю їй солодкість достроково.

Розпізнавши маніпуляцію, я виховала дитину однією фразою

Як тільки я зрозуміла, що дитина намагається мною маніпулювати і, якщо чесно, до певного моменту це чудово вдавалося їй, я тут же вирішила взяти ситуацію під контроль.

Одного разу ми з нею були в магазині. Донька почала випрошувати у мене “Кіндер”, а я, розуміючи, що бюджет покупки обмежений, відмовила їй у солодощі. На це Маша, як зазвичай, надула губи і сказала мені свою улюблену фразу: “Ти – погана мама, раз не купуєш мені солодощі”. Недовго думаючи, я відповіла їй: “Так, я погана мама, і тепер я завжди буду такий. А знаєш, чому? Тому що всі хороші мами дісталися тим дітям, які розуміють, що їсти цукерки не завжди можна”.

У тих випадках, коли моя дочка знову намагалася маніпулювати моїми материнськими почуттями, я відповідала їй в подібному дусі. Незабаром вона перестала говорити такі слова, а, навпаки, стала частіше згадувати про те, що я найкраща.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *