На Android з’явився вірус, який виводить гроші через програми російських банків

Поки що масштаби його застосування невеликі.

На пристроях під управлінням Android виявили новий вірус, який здатний самостійно заходити в банківські програми і виводити гроші. З таким трояном вже зіткнулися два російських банку: «Пошта Банк» і Московський кредитний банк. Про це з посиланням на щорічну доповідь Hi-Tech Crime Trends 2019 повідомляє РБК.

За словами представників постраждалих банків, масштаби застосування вірусу поки вкрай малі. Крім того, банки можуть відстежувати зараження смартфонів клієнтів і при необхідності попереджати про підозру на проведення підозрілих операцій.

Поява нового виду троянів у 2019 році підтвердили і в «Лабораторія Касперського». Антивірусний експерт компанії Віктор Чебышев зазначив, що випадки, коли вірус керував банківським додатком, змушуючи його провести платіж, поки одиничні.

Згідно з новим звітом Group-IB, всього за рік за допомогою Android-троянів зловмисники змогли вкрасти 110 млн руб. Це на 43% менше, ніж за аналогічний період минулого року. На думку експертів, застосування вірусів у Росії скоротилася після затримання власників найбільших Android-бот-мереж.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *