Можлива межвидовая медицина

Якщо у вас болить зуб, ви йдете до стоматолога. Якщо відчуваєте поколювання в серці, йдете до кардіолога. Людина звик ходити до правильних, «людським» лікарям і навряд чи скористається послугою ветеринара. Але що ви будете робити, якщо раптом поруч не виявиться іншого лікаря? Ризикнете? А якщо допомога знадобиться вашому чотириногому другу, покажете його спеціалісту з «людським тварин»?

Кардіолог Барбара Наттерсон-Хоровіц досить часто надавала послуги зоопарку Лос-Анджелеса: вона лікувала престарілу самку шимпанзе, робила операцію на серці морського лева і обстежила на шуми в серці папугу. Виявилося, що люди і тварини набагато ближче один до одного біологічно, ніж може уявити собі людина, далека від медицини, і хвороби у нас часто бувають загальними, особливо психічні.

Барбара вважає, що іноді найкраща і людяна медицина практикується лікарями, чиї пацієнти не люди, а тварини. І один з кращих способів надати допомогу пацієнтам людям — це уважно стежити за тим, як усі інші пацієнти на планеті живуть, ростуть, хворіють і виліковуються.

Цікаво, що буде далі?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *