Mailplane — для фанатів Gmail

Не так давно в одному з спільнот «Живого журналу» прослизнуло повідомлення з питанням, чи користується хтось Mail.app — вбудованої поштової програми Mac OS X? Думка автора поста полягало в тому, що веб-інтерфейс Gmail настільки зручний, що відпадає необхідність у використанні оффлайнових клієнтів. Не ризикнемо підтримувати або заперечувати цю тезу, але щодо однієї програми, націленої на роботу саме з Gmail, розповімо.

Mailplane — для фанатів Gmail

Mailplane — це поштовий клієнт, створений спеціально для фанатів Gmail. В даний момент програма знаходиться в стадії закритого бета-тестування (запрошення можна отримати на сайті розробника, мені воно прийшло у день запиту). Можна сказати, що Mailplane займає проміжне положення між роботою з веб-інтерфейсом і оффлайновим клієнтом.

По-суті ви працюєте з Gmail за допомогою його інтерфейсу. Все, що робить Mailplane, так це додає трохи «десктопности»:

  • Підтримка декількох облікових записів. Ви можете швидко перемикатися між кількома обліковими записами Gmail і Google Apps
  • Ви можете налаштовувати інтерфейс. Як і практично в будь-якій програмі, тут можна перетягувати кнопки на панель інструментів настроювання під свої смаки.
  • Простота відправки вкладень. Ви можете додавати вкладення, перетягуючи файл мишкою, чого не дозволяє жоден браузер. За допомогою Mailplane зручніше відправляти фотографії, оскільки є вбудована підтримка iPhoto.
  • Обробка mailto — незалежно від того, у якій програмі ви клацнули по email-ссылке, для створення листа відкриється Mailplane. Наскільки мені відомо, це унікальна фіча, — у випадку з браузерами, вікно Gmail откроетсяпо кліку на email-посиланням, розміщеної тільки на веб-сторінці.
  • Система оповіщень про нові повідомлення. Спливаючі вікна, кількість непрочитаних повідомлень, який відображається в доці і в менюбаре.
  • Підтримка ярликів, чого немає в Mail.app
  • Підтримка гарячих клавіш. Втім Gmail також є набір хоткея

Mailplane — для фанатів Gmail

Які мінуси? Головний — обов’язковість наявності інтернет-з’єднання. Як тільки пропаде зв’язок, програма стане абсолютно марною. Залишається сподіватися, що з часом або Google додасть підтримку Gears Gmail, або розробники Mailplane що-небудь вигадають. Ну і крім того, хотілося б мати можливість перепризначити хоткей.

Mailplane — для фанатів Gmail

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *