Коли-небудь смикали мишею, щоб програми швидше завантажувалися? На Windows 95, це і правда працювало

Вся справа в тому, як операційна система обробляла завдання.

Всі ми коли-небудь намагалися прискорити роботу комп’ютера, нервово смикаючи мишею. Судячи з усього, на Windows 95 це дійсно допомагало. Все через архітектури багатозадачності операційної системи.

Користувачі форуму StackExchange припустили, з чим пов’язаний цей феномен. Справа в тому, що Windows 95 сама переключалася між завданнями — швидше за все, щоб операційна система працювала на слабкому обладнанні максимально чуйно. Якщо користувач, наприклад, вирішував скопіювати файли, то система чекала, поки буфер не наповниться фоновими завданнями, а потім обробляла їх всі разом.

Коли-небудь смикали мишею, щоб програми швидше завантажувалися? На Windows 95, це і правда працювало

Тобто поки програма перебувала в режимі очікування, вона не працювала. Зате завдання вводу і виводу, такі як руху мишею — система виконувала одразу. Виходило, що коли користувач смикав мишею, він заповнював буфер подіями, і ОС перезапускала цикл обробки. Так створювалося відчуття, що програма працює швидше.

Якщо на установку програми йшов годину, то рухами миші процес можна було скоротити на 15 хвилин. У Windows 98 і пізніших версіях архітектура багатозадачності змінилася, тому трюк з прискоренням системи перестав працювати.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *