Коли гості засиділися.Спосіб їх випровадити, яким користувалася Анна Ахматова

Як правило, гості приходять за погодженням з господарями будинку. Ось тільки час догляду залишається на розсуд відвідувачів. Іноді гості дуже довго засиджуються, а господарі не можуть натякнути на те, що пора розходитися.

Існує кілька прийомів, які допоможуть випровадити засиділися візитерів.

Пора б і честь знати

Анна Ахматова була дуже популярна в свій час. До поетесі регулярно приходили гості, яких жінка брала з задоволенням. Деякі товариші любили засиджуватися довго, що напружувало Ганну Андріївну. Поетеса була дуже вихованою людиною, тому придумала наступний прийом. Вона запитувала у гостя, який годину. Той відповідав, наприклад, половина дев’ятого. На що поетеса вигукувала:

“Залишіться у мене до дев’яти, будь ласка!” – Ганна Андріївна просила гостя побути у неї ще. Принаймні, у візитера складалося таке враження. Насправді, Ахматова призначала йому час догляду.

Ще один прийом, використовуваний при візиті несподіваних гостей. Як тільки в передпокої пролунав дзвінок, господар швидко одягає взуття і верхній одяг. Після чого відкриває двері. Якщо гість приємний, то можна сказати, що тільки що повернулися. В іншому випадку – мило посміхнутися і повідомити про свій відхід.

Хоча навряд чи в наш час ходять в гості без попереднього дзвінка.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *