hugin — Panorama photo: дивимося на світ широко

Цифровою фотокамерою зараз нікого не здивуєш – вона є майже у кожного. Сучасним цифровиком, будь-то дзеркалка або мильниця, знімати досить просто. Побачивши красиву панораму, завжди хочеться зняти її всю, але, на жаль, доведеться знімати по частинах, навіть з широкоугольником, і потім обробляти знімки на ПК. Але не всім користувачам вистачає вміння і професійності роботи в Photoshop або аналогічною програмою, а у користувачів Linux і зовсім небагато вибору. Одним із засобів створення панорам буде hugin — Panorama photo stitcher. Програма ця платформна, тому нею скористатися зможуть користувачі Windows, Linux, FreeBSD і Mac OSX. По суті hugin являє GUI для Panorama Tools.

hugin — Panorama photo: дивимося на світ широко

Робота програми дуже проста. Для створення діаграми потрібно імпортувати фотографії, а потім створити контрольні точки, за якими буде склеюватися панорама, для кожної пари з них. Процес створення панорами займає певний час, залежно від розміру знімків і якості кінцевого файлу. Є можливість зберігати готові панорами в JPEG, Tiff(одношаровий і багатошаровий) і PSD.

Hugin – простий, але потужний інструмент для створення широких форматів, але для роботи з ним, все-таки, варто спочатку прочитати документацію.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *