Художник Рагхава КейКей і його дитяча книжка з різними точками зору

У дитячих книжках юному читачеві пропонується тільки одна точка зору — одні герої за визначенням хороші, інші — спочатку погані. Художник Рагхава КейКей не зміг знайти книгу, в якій історія розглядалася б з різних точок зору. Тому він створив її сам.

Більшість дитячих книг (і не тільки дитячих), представляють дитині ситуацію і героїв лише з однієї точки зору. Тобто у дитини немає вибору і він приймає точку зору головного героя історії.

Він не може поглянути на події очима не дуже позитивних чи негативних героїв. Він не знає, чому вони надходять тим або іншим чином. Зазвичай у дорослих на це є одна відповідь: «Тому що він поганий». А чому він поганий? Що з ним сталося? Навряд чи хтось стане пояснювати дитині, що вовк хотів з’їсти Червону Шапочку і її бабусю тому, що, приміром, був голодний.

А може бути Червона Шапочка зайшла на його територію, а вовки так влаштовані, що звикли захищати свою територію. Проти законів природи не попреш. Та хіба мало чому він вирішив їх з’їсти і що такого зробила Червона шапочка (психологів та їх теорії чіпати не будемо).

Але дитина отримує тільки одну відповідь і приймає його, як належне. Рагхава КейКей, художник і батько двох дітей, не зміг знайти підходящої книги і вирішив зробити її сам. У своєму виступі на TEDGlobal він розповідає і показує, як саме працює його книга.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *