Huawei представила операційну систему Harmony OS — альтернативу Android

ОС можна буде використовувати на смартфонах, комп’ютерах, розумних колонках і інших пристроях.

Huawei анонсувала власну операційну систему — Harmony OS. В майбутньому вона може замінити Android на смартфонах компанії. Втім, ОС призначена і для цілого ряду інших пристроїв.

Нова платформа, раніше відома як Hongmeng OS, працює на микроядре. Завдяки цьому її можна використовувати на різних пристроях — розумних колонках і годинах, автомобілях, комп’ютерах, планшетах і смартфонах. Операційна система однаково добре працює на пристроях як з дуже малим, так і з величезним об’ємом оперативної пам’яті.

Huawei представила операційну систему Harmony OS — альтернативу Android

В майбутньому на Harmony OS можна буде запускати HTML5-, Linux і Android-додатки. Huawei надасть розробникам доступ до власного компілятору коду Ark, який підтримує безліч мов програмування. Також компанія дозволить використовувати новий SDK, щоб програми могли працювати на різних пристроях. В цілях безпеки Huawei заблокує рут-доступ до Harmony OS.

Huawei повторила, що не має наміру відмовлятися від Android. Але якщо компанія опиниться в безвихідній ситуації, то вона відразу перемкнеться на свою ОС. Це займе максимум пару днів.

Harmony OS призначена здебільшого для китайського ринку, але це тільки поки. У наступному році компанія відкриє вихідний код ОС, щоб її могли використовувати й інші виробники.

Першим пристроєм на Harmony OS стане телевізор Honor Vision TV. Він надійде в продаж в Китаї вже завтра.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *