Хочете жити довше? Заведіть собаку

Хвостатий вихованець допоможе не тільки посміхатися частіше, але й жити довше.

Нове дослідження канадських учених довело: тривалість життя власників собак на 24% вище середнього показника. За основу взяли 10 масштабних досліджень, які проводилися з 1950-х років та охопили 4 млн осіб з 8 країн.

В такій величезній кількості інформації дослідників цікавили два показники: наявність у людини собаки (або собак) і тривалість життя. Аналіз даних показав, що смертність в цілому (тобто ризик померти буквально від чого завгодно) у собачників на 24% нижче середнього. Коли вчені копнули глибше, стало ясно, що це перевага зводиться до здоров’я серця.

У власників собак значно знижений ризик смерті від серцево-судинних захворювань. Цікаво, що цей ефект яскравіше виражений у людей, у яких раніше вже був інсульт або інфаркт. У такому разі появу пухнастого друга знижує ризик смерті від подібних хвороб на 31%.

Хочете жити довше? Заведіть собаку

Чому це відбувається? Дослідники відзначають, що вихованці допомагають позбутися стресу, що позитивно позначається на здоров’ї серця. Це чудово, але більш важлива причина лежить на поверхні: собак потрібно вигулювати. Навіть якщо ви не йдіть далі сусіднього кварталу, регулярне фізичне навантаження позитивно позначиться на вашому здоров’ї.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *