Французький винахідник перетнув Ла‑Манш на «літаючій дошці»

З другої спроби.

Винахідник Френкі Запата успішно перетнув протоку Ла-Манш на своїй «літаючої дошці» Flyboard Air, що використовує реактивну тягу. Він вилетів з французького міста Сангатта і приземлився в англійській Дуврі, зробивши зупинку на півдорозі для дозаправки. На весь шлях йому треба було 22 хвилини.

Це перша успішна спроба перетнути протоку на такому транспортному засобі. У липні винахідник вже намагався здійснити задумане, але його спіткала невдача — з-за сильних хвиль Запата впав у воду на дозаправку.

На цей же раз весь шлях довжиною в 36 км він пройшов без пригод. Він не тільки довів перспективність Flyboard Air, але і побив особистий рекорд, розвинувши швидкість 202 км/ч.

Пристрій Flyboard Air оснащене чотирма керованими турбореактивними двигунами. Змінюючи кут їх нахилу пілот може вільно переміщатися в просторі, а регулюючи рівень потужності — варіювати швидкість. Всі системи «літаючої дошки» контролюються спеціальним комп’ютером, що відповідає за стабілізацію.

Раніше Запата на Flyboard Air брав участь у військовому параді під час святкування Дня взяття Бастилії у Франції. Він зі зброєю в руках пролетів над строєм солдатів і техніки, що було свого роду демонстрацією зацікавленості оборонної промисловості у техніці винахідника.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *