Дизайнер Реймонд Кортні і його мотоцикл, дизайн якого заворожує і через півстоліття

Дизайнер Р. Кортні народився У 1895 році. Свій перший досвід водіння мотоцикла отримав 13 років і вже не зміг залишитися байдужим до двоколісного транспорту. Після армії Рей придбав свій перший мотоцикл і вирушив працювати звичайним бляхарем: робив кузови для автомобілів преміум-класу. До речі, Кортні виявився хорошим фахівцем.

Це був той чудовий час, коли транспорт перестав бути чимось утилітарним. Дизайнери усвідомили необхідність комфорту і почали розробляти нові цікаві рішення. Не оминуло це віяння і Рея. У 1934 році наш герой, натхненний стилем ар-деко, вирішив на базі свого мотоцикла створити щось нове.

Шедевр від бляхаря

На створення шедевра пішов рівно рік. У 1935 році Рей закінчив роботу. Було повністю перероблене шасі, вкорочена передня вилка, колеса замінені. Не уникла змін навіть приладова панель. Кортні замінив її панеллю автомобільного типу. Але особливість дизайну полягала не в цьому. Рей все це закрив металевої облицюванням, в тому числі і 80 % коліс.

Такий дизайн викликав багато суперечок. З одного боку, він був чудовий. З іншого – для багатьох модель виявилася замалою. Проте не варто забувати, що Кортні сам по собі не відрізнявся великим розміром, а мотоцикл виготовляв виключно під свої габарити.

У 1950 році Рей з сином заснували власну компанію з виробництва мотоциклів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *