Данина історії: чому чоловічий і жіночий одяг застібається по-різному

Ви не раз помічали, що на чоловічих та жіночих сорочках гудзики перебувають з різних боків. Сьогодні ми нарешті відповімо на це питання. Виявилося, таке розташування застібок зроблено не просто так.

Всі секрети для нас розкриють історики.

Про чоловічих сорочках

Як відомо, чоловічі сорочки застібаються на ґудзики праворуч. Це пояснюється тим, що чоловіки з лівої сторони раніше ховали зброю і, відповідно, їм було простіше дістати ніж або пістолет домінуючою рукою.

Про чоловіків, чия домінуюча рука ліва, в даному випадку не подумали. Більшість чоловіків правші, тому й гудзики на правій стороні. Гудзики з правого боку не заважали легкому проникненню в руки сорочку і не заважали дістати пістолет. Раніше чоловіки носили меч з лівого боку. Якщо б вони застібали піджак справа наліво, а не зліва на право, то меч, найімовірніше, зачепився за піджак. Це б викликало проблеми.

Про жіночих сорочках

Якщо застібання гудзиків справа – це велика зручність для чоловіків, то чому ж не робити аналогічне застібання на жіночих сорочках? Цьому є логічне пояснення.

Гудзики і кнопки були винайдені в XIII столітті. В цей час багаті жінки ніколи не одягалися самостійно – за них це робили служниці. В цій ситуації теж важлива домінуюча рука. Служницям значніше зручніше було застібати жіночі шати зліва на право.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *