Чому рівень IQ вище, ніж у наших бабусь і дідусів

«Ефект Флінна» називаються явище, яке показує, що кожне наступне покоління досягає кращих результатів тестів на IQ. Чи означає це те, що кожне покоління дійсно стає розумнішою, або ж просто виходить за рамки мислення попереднього і вже оперує зовсім іншими категоріями?

У своєму виступі на конференції TED дослідник і філософ Джеймс Флінн ділиться своїми роздумами про те, чим відрізняється мислення людей початку ХХ століття від пізніших поколінь.

«Ефект Флінна» називаються явище, яке показує, що кожне наступне покоління досягає кращих результатів по IQ-тестів. Чи означає це те, що кожне покоління, дійсно, стає розумніший, або ж просто виходить за рамки мислення попереднього і вже оперує зовсім іншими категоріями?

У своєму виступі на конференції TED, дослідник і філософ Джеймс Флінн ділиться своїми роздумами про те, чим відрізняється мислення людей початку ХХ століття від пізніших поколінь. Він починає свій екскурс з 1900 року і закінчує нашими днями. Відео ще й цікаво тим, що пояснює, чому ми зараз маємо те, що маємо, і чому нашим бабусям (а іноді і батьками) неможливо пояснити, що «робота» — це не те, куди ходиш кожен день з 9:00 до 18:00, а те, що робиш незалежно від місця і часу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *