Чому не варто купувати соняшникову олію на ринку: шкода продукту для здоров’я

Ми звикли купувати продукти на ринку, не замислюючись про те, що вони здатні нашкодити нашому здоров’ю. Їх якість, на жаль, ніхто не перевіряє. Необхідно пам’ятати, що законодавчо ці товари визначені як непридатні і небезпечні до вживання. Одним з таких продуктів є соняшникова олія.

Чим воно небезпечне

Соняшникова олія, куплене на ринку, може сильно нашкодити здоров’ю, адже невідомо, як воно було зроблено і скільки зберігалося. Неякісний продукт здатний:

  • Викликати сильне отруєння, оскільки в ньому можуть міститися пестициди, використані під час обробки соняшнику і т. д.
  • Негативно вплинути на стан судин і серця.
  • Привести до набору ваги, так як рослинна олія є висококалорійним (зрозуміло, це характерно і якісному продукту, але в меншій мірі).
  • Збільшити ризик розвитку онкології (особливо небезпечно смажити на нерафінованій олії).

Як визначити якість соняшникової олії

Звичайно, краще всього віднести продукт в лабораторію, щоб провели експертизу. Хімічний аналіз встановить точний склад соняшникової олії. Якщо не хочете витрачати на це час або такої можливості немає, то його можна перевірити в домашніх умовах.

Для визначення свіжості олії слід взяти продукт і придивитися. Якщо помітите, що масло трохи каламутний або на дні утворився осад, швидше за все, воно вже прострочено. Крім цього, неякісний продукт буде гірчити, а під час смаження – пінитися.

Зберігання соняшникової олії

Пам’ятайте, що продукт погано переносить повітря і світло. Бажано зберігати його в холодильнику, щоб окислювальний процес в ньому відбувався повільніше. Не зберігайте куплене на ринку нерафінована олія більше двох місяців.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *