Чому маска з клапаном не підходить для захисту від коронавіруса

Такі засоби захисту можуть зробити вас небезпечним для оточуючих.

Іноді захисні тканинні маски комплектуються спеціальним клапаном. У цьому випадку маска працює так — ви вдихаєте повітря через фільтри і видихаєте його через односторонній клапан. Таким чином тепле повітря виходить з-під маски швидше, дихати стає легше, маску носити простіше, та й окуляри пітніти не будуть.

Проте не всі розуміють, що в ситуації з коронавірусом цей же клапан робить носіння маски абсолютно безглуздим.

Ми одягаємо маски з двох причин. По-перше, ми сподіваємося, що вони захистять нас від COVID-19 (втім, на тему ефективності масок досі ведуться суперечки). По-друге, що більш важливо, маска не дозволяє заражати оточуючих, якщо ми хворі і не підозрюємо про це.

Клапан вільно пропускає повітря на видиху. А значить, інфікована людина буде поширювати частинки вірусу навколо себе так само, як якщо б він зовсім не мав ніякого захисту.

Центр з контролю і профілактики захворювань США не рекомендує Personal Protective Equipment: Questions and Answers використовувати маски і респіратори з клапанами для стримування хвороби.

Такий захист можна носити в умовах смогу, пилу і задимленості — наприклад, на будівництві чи фабриці, де у повітрі витають шкідливі частинки. Але поширення вірусу маска з клапаном ніяк не зупинить.

Чому маска з клапаном не підходить для захисту від коронавіруса

Коронавірус. Число тих, що заразилися:
14 668 785

в світі

777 486

в Росії

Дивитися карту

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *