Часті помилки в реалізації GTD (№3)

Не можна, мабуть, виділити якийсь один етап системи GTD як найважливіший. Але я точно знаю, що на етапі обробки відбувається нескінченна кількість помилок, частіше дрібних, але не залишають можливості довіритися системі остаточно. Як завжди в справі само-організації більшість цих помилок мають людські, психологічні коріння.

Отже, список помилок:

  1. Починати не з початку року (наприклад — зачепившись поглядом за якесь приємне або важливий лист)
  2. Звертати увагу на сусідні листи
  3. Невиконання будь-яких дій з листом, що призведе до повторного розгляду.
  4. Погана система зберігання відкладених завдань і довідкових матеріалів.

У даній замітці я детальніше зупинюся на третій помилку. Часто при розгляді тієї чи іншої ввідної виникає небажання зв’язуватися з даної конкретної завданням і мозок послужливо підказує лазівку в GDT, яку можна використовувати — відкласти дію.

Але, відкладаючи будь-яку задачу, ви повинні повністю усвідомити, що вона з себе представляє, ви повинні зрозуміти, що завдання дійсно не пов’язана з вашими поточними проектами і цілями, в іншому випадку ви ризикуєте не досягти цілей при найгіршому розвитку сценарію, або повертатися до неприємної роботи знову і знову.

Тут можна згадати популярний гасло «Eat a frog», який закликає розправитися з неприємною справою в першу чергу, що дозволить прожити залишок дня в задоволенні, тому що нічого гірше вже не може статися.

Я з обережністю ставлюся до цієї концепції і зовсім не впевнений,що це, безумовно, правильний спосіб розставляти пріоритети. Але про це я напишу в наступних замітках.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *