Багато працюєте? Готуйтеся до облисіння

Вважати доведеться не тільки гроші, але і випали волосся.

Хоча більшість офісних працівників отримує зарплату за 40-годинний робочий тиждень, деякі залишають кабінет в 5 вечора. Нове дослідження довело: робота понаднормово може коштувати вам не тільки нервів, але і волосся на голові.

Експеримент проводився на базі південнокорейського університету Сонгюнгван за участю 13 000 добровольців у віці від 20 до 59 років. Випробовуваних розділили на групи в залежності від часу, який вони щотижня проводять за роботою, і протягом чотирьох років вивчали стан їх волосся. Важливо відзначити, що експеримент проводили тільки з чоловіками.

Результат виявився лякаючим: у людей, які працюють більше 52 годин в тиждень, вдвічі вищий ризик облисіти, ніж у тих, хто дотримується традиційної 40-годинного робочого тижня. Причиною тому називають стрес: через нього змінюється гормональний фон скальпа і порушується робота волосяних фолікул.

Вчені відзначили, що хоча очевидним виходом із ситуації буде працювати менше, максимально ефективно це буде лише для тих, кому ще немає 40: до цього віку алопеція, як правило, вже проявляє себе. А облисіння, як і більшість інших хвороб, простіше запобігти, ніж вилікувати.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *