Більше шуму – довше чекати: поліція Індії карає водіїв за гудки в пробці червоним сигналом світлофора

У Бомбеї (Індія) автомобільний гудок є частиною фонового звуку повсякденному житті. На жвавих дорогах утворюються пробки при наближенні до світлофора, а нетерплячі автомобілісти поспішають гудіти. Проблема міста — нестерпне шумове забруднення. Щоб спонукати учасників дорожнього руху заспокоїтися, місцевою поліцією був розроблений план.

Хитре пристрій

Компанія Punishing Signal розробила детектор децибел, підключений безпосередньо до світлофора. Принцип дуже простий: коли децибели перевищують дозволені 85 одиниць, зворотний відлік часу (зазвичай встановлений на 90 секунд) перетворюється на нуль. Це означає, що автомобілістам доводиться чекати довше, якщо гудки не зупиняються. Концепція отримала назву “Чим більше ти гудеш, тим більше чекаєш” і була випробувана в найбільш жвавих районах Мумбаї. Мадукар Пандей, заступник комісара місцевої поліції, пояснює: “Гудіння – дуже погана звичка. На жаль, багато місцеві жителі зловживають цим, що викликає шумове забруднення, пошкоджує слух, посилює стрес і серцебиття”.

Загроза добре відома в країні, але для її усунення поліцією Індії раніше було прийнято дуже мало заходів. Невеликий соціальний експеримент дозволяє налагодити дорожню дисципліну. Якщо це допомагає зменшити шум, чому б не встановити ці геніальні системи скрізь?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *