Аштанга-віньяса йога — для вимогливих до себе

Аштанга-віньяса йога — стиль, який передбачає, що людина повинна рухатися до ідеалу без жалості до себе. Заняття досить інтенсивні і вимагають акуратного виконання інструкцій викладача. Для бажаючих кинути собі виклик і спробувати аштанга-віньяса-йогу ми підібрали кілька уроків для занять вдома.

Якщо ви хочете займатися йогою серйозно, тобто регулярно, планомірно і свідомо, то одним з варіантів більш глибокої практики є аштанга-віньяса йога. Це динамічний напрям, причому досить вимоглива до учня. Однак починати займатися може кожен без якоїсь особливої духовної підготовки. Правда, все ж яка-ніяка фізична підготовка для занять аштанга-віньяса йогою необхідна: і витривалість, і розтяжка, і м’язовий корсет. Якщо ви подібної не володієте, то краще починати з напрямків простіше.

Одне з найголовніших правил у заняттях аштанга-віньяса йогою для початківців — виконання асан в строго заданої послідовності та певному ритмі. Не потрібно забігати вперед або намагатися зробити краще і більше. Тільки такий підхід гарантує поступовий прогрес і перехід до нового рівня практики.

Крім виконання асан, аштанга-віньяса йога включає:

  • синхронізацію рухів з диханням;
  • концентрацію на певних точках тіла, які допомагають виконувати асани;
  • збереження медитативного стану свідомості.

Кому підійде аштанга-віньяса йога

  • Тим, кому звичайні заняття хатха-йогою для початківців здаються недостатньо складними: навіть на першому ступені аштанга-віньяса йога — досить жорсткий варіант і буде в радість любителям кинути собі виклик.
  • Тим, хто хоче схуднути. Аштанга-віньяса йога дуже інтенсивна і призводить до великої витрати калорій, рясного потовиділення, виведенню токсинів.

Протипоказання стандартні: серйозні захворювання, нездатність адекватно оцінювати власні відчуття.

Кілька відео-уроків по аштанга-віньяса-йоги

Комплекс з докладними інструкціями для початківців

Пара комплексів першої ступені аштанга-віньяса йога — з асанами стоячи і сидячи

Приголомшливе відео для натхнення від Ларуги Глейзер (Laruga Glaser)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *