Архітектура для людей

Архітектор Ксавьє Вилалта знайшов незвичайний вихід, коли його попросили спроектувати два торгових центрах в Ефіопії та Тунісі. Він вирішив не йти на поводу у замовників і використовувати для створення місцевого колориту. Виходить дуже красиво, зручно і економічно. Архітекторам теж треба включати голову і уяву, а не робити виключно те, що просить замовник. Адже його можна переконати.

Зараз, у якій би країні або місті ви б не перебували, торгові центри практично скрізь однакові. З одного боку, так простіше орієнтуватися, тому що ви вже приблизно знаєте, що і де розташоване там. Але, з іншого боку, на ці будівлі йде надто багато грошей, як на будівництво, так і на зміст. Особливо це стосується країн, або не дуже багатих країн.

Ви ж розумієте, що одна справа — відбудувати величезний футуристичний шопінг-молл в Москві, і зовсім інша — в якому-небудь невеликому містечку. У підсумку ви отримуєте дивна будівля посеред міста, яке явно вибивається із загального пейзажу, з дорогими бутиками і речами, на покупку яких у більшості місцевого населення просто не вистачить грошей.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *