Apple I пішов з аукціону за 387 тисяч доларів

Apple I пішов з аукціону за 387 тисяч доларів

Пам’ятаєте, ми розповідали про те, що раритетний Apple I був виставлений на торги на онлайн-аукціоні christie’s, і йому пророкували ціну в півмільйона доларів? Прогнози не зовсім виправдалися…

Сума виявилася меншою – новий господар, який побажав залишитися неподаним, віддав свої кровні 387 750 доларів (торг починався з 300 тисяч). Тим не менш, цей комп’ютер 1976 року, зібраний і підписаний самим Стівом Возняком, став найдорожчим з усіх проданих лотів через онлайн-платформу аукціонного будинку. Кажуть, на нього «зазіхали» покупці з 96 країн світу.

Раніше в цьому році побратим Apple I був проданий на аукціоні в Німеччині аж за 671 400 доларів. І це значний прогрес. Роками раніше комп’ютери Apple I, мабуть, були не настільки культовими: в 2010 році Apple I в «ідеальному» стані був проданий в Лондоні на аукціоні christie’s за 174 тисячі доларів.

Цікаво, чи стане з роками раритет від Apple ще дорожче? Можливо, ті, кому вдалося придбати шматочок історії, ще зможуть на ньому добряче «навариться», окупивши вкладені витрати. А може, будуть передавати у спадок цей раритет, який коли-то завдяки двом людям з’явився на світ, щоб повернути хід технологічної історії.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *