Apple і Google об’єднуються для відстеження хворих COVID-19. Ось як це буде працювати

Якщо ви були поряд з хворим — прийде повідомлення.

Компанії Apple і Google розробляють технологію, яка допоможе стримувати поширення коронавіруса. Вона задіє смартфони на Android і iOS з включеним Bluetooth і дозволить стежити, з ким контактували хворі COVID-19.

Ось як це повинно працювати:

  1. Дві людини ненадовго затримуються один з одним, наприклад, хвилин на 10. Їх смартфони автоматично обмінюються анонімними ідентифікаторами, які змінюються кожні 15 хвилин.
  2. Якщо у одного з цих двох пізніше діагностують COVID-19, органи охорони здоров’я передають його ідентифікатори за останні 14 днів у Apple і Google — зрозуміло, тільки за згодою хворого.
  3. Система порівнює ідентифікатори, і всім людям, які контактували з хворим, передається оповіщення та інформація, як себе вести при загрозі зараження.

Щось схоже паралельно створюють фахівці Массачусетського технологічного університету.

Функція відстеження соціальних взаємодій буде впроваджена в середині травня з оновленнями Android і iOS. Тоді в Google Play і AppStore з’являться відповідні офіційні додатки. Вони повинні бути сумісні навіть з досить старими версіями систем, наприклад з Android 6.0.

Пізніше технологію вмонтують прямо в ОС смартфонів, і її API стане доступним для місцевих органів охорони здоров’я.

Компанії стверджують, що інформацію про місце розташування та особисті дані вони збирати не будуть.

Якщо людині прийде повідомлення про контакті з зараженим, там не буде міститися жодних імен. Система децентралізована, і ідентифікатори будуть зберігатися тільки на пристроях користувачів.

Фахівці Американського союзу захисту громадянських свобод вважають, що будь відстеження смартфонів для контролю поширення COVID-19 може порушити конфіденційність. Так що участь у програмі має бути добровільним.

Apple і Google об’єднуються для відстеження хворих COVID-19. Ось як це буде працювати

Коронавірус. Число тих, що заразилися:
13 964 078

в світі

759 203

в Росії

Дивитися карту

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *